در خبرها خوندم که پایگاه "ونوم ایران" افتتاح شده


حالا ونوم ایران یعنی چی؟ یعنی "پایگاه داده‌های ژنوم قومیت‌های ایرانی"


این پایگاه شامل داده‌های مربوط به ژنوم ۸۰۰ فرد سالم با ویژگی‌های مشخص از ۸ قوم ایرانی "فارس"، "آذری"، "کرد"، "ترکمن"، "لر"، "بلوچ"، "عرب" و "جزایر خلیج فارس" است که هر کدام از یکصد نفر مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعات آنها بدون نام و مشخصات فردی و به صورت کدگذاری شده در این پایگاه ثبت شده است.


ظاهر قضیه ممکنه جالب باشه و میشه از این اطلاعات برای طراحی داروهای اختصاصی برای مردم ابران استفاده کرد


اما در باطن چطور؟


واقعیت این هست که ما در کشور طراحی داروی اختصاصی برای مردم ایران اصلا نداریم! یک سری تیم های تحقیقاتی داریم که هر سال یه بودجه ای میگیرن و میگن داریم یه کارایی می کنیم


اما تو ایران ما اصلا صنعت داروسازی نداریم! الان میگین پس این کارخونه های داروسازی چیه؟ درسته ما کارخونه داریم اما صنعت نه!


فرقشون چیه حالا؟ ببینید وقتی شما یه صنعتی مثل داروسازی داشته باشی، توانایی طراحی و ساخت داروهای جدید رو داری. اما ما برای این چیزا پول خرج نمی کنیم


ما فقط میریم خط مونتاژ رو میخریم و یه کارخونه میزنیم. مثل همین کارخونه های خودروسازیمون. ادعا می کنیم که 95 درصد داروی مملکت رو خودمون تولید می کنیم. اما دانش فنی اون رو چی؟ مواد اولیه اش رو چی؟ تو این چیزا ما ضعف داریم و اصلا هم دنبالشون نیستیم. گاهی اوقات خبرهایی از تک و توک داروهای ایرانی میشنویم، اما خیلی هاشون فقط در حد سر و صدا و گرفتن بودجه هستن


خوب بریم سر بحث خودمون


ما یه کشور استثنایی هستیم! کشوری که با بیشتر کشورهای دنیا روابط مطلوبی نداره. دشمنانمون هم کشورهای عقب مونده و بی دانشی نیستن


یه نگاه به تاریخ بندازیم. وقتی غربی ها به قاره آمریکا رسیدن و می خواستن از شر سرخ پوست ها رها بشن چی کار کردن؟ یه گروهی رو که زدن و کشتن. اما به هر حال گلوله خرج داشت!


یه روش راحت تر استفاده از بیماری ها بود! خیلی راحت با سرخک! و آبله، میلیون ها سرخ پوست رو کشتن! موارد مشابه طی چند قرن اخیر خیلی زیاده!


ما چیکار کردیم؟ اومدیم میلیاردها تومن خرج کردیم (حدود شش میلیارد تومن فقط خرج دستگاه ها شده) و اومدیم ژنوم صدها نفر از نقاط مختلف کشورمون رو تعیین توالی کردیم و گذاشتیم روی اینترنت!


فرض کنید من با ایران دشمنی دارم و این دشمنی رو هم به صورت های مختلف نشون دادم (از زدن هواپیمای مسافری و دادن سلاح شیمیایی به صدام گرفته تا تحریم های ریز و درشت) و می خوام سر به تن این ملت نباشه


اگر من 4 تا متخصص ژنتیک داشته باشم که دارم، خیلی راحت میام ژنوم ایرانی ها رو با اطلاعاتی که خود ایرانی ها رو اینترنت گذاشتن، بررسی می کنم. خیلی راحت و میتونم ویروس، باکتری یا هر عامل بیماری زایی رو تولید کنم که فقط ایرانی جماعت رو بکشه و من آمریکایی رو نکشه!


این کار رو قبلا هم انجام دادن. مثل همون سرخ پوستای نگون بخت که با سرخک میمردن اما سفیدپوست هایی مثل ما و اروپایی ها با سرخک نمیمیرن!


کدوم مشنگی میاد اطلاعات ژنوم همه اقوام ایرانی رو میذاره روی اینترنت؟ اون هم با این همه وحشی پولداری که دور ما رو گرفتن. از عربستان و نوچه هاش بگیر تا دیگرانی که تشنه انتقام گیری از این مردمن؟


کسی که به حرف من گوش نمیده. اما این نوشته رو برای ثبت در تاریخ اینجا گذاشتم.


چهار روز دیگه دیدین بیماری اومد که مثلا فقط فارس و کرد و آذری رو میکشه و عرب یا یهودی یا اروپایی رو نمیکشه، بدونید که باعث و بانیش کیا بودن!